Önder BARUTCU

Web Geliştirme ve Danışmanlık

Siemens Bulaşık Makinesi Resetleme Nasıl Yapılır?


Siemens bulaşık makinesi sahipleri için, herhangi bir arıza oluştuğunda veya arıza kodları belirdiğinde, servis çağırmadan önce yapılabilecek ilk işlem, makineye reset atmak oluyor. Bazı modellerinde bulunan R tuşuna kısa bir süre basarak bu işlem gerçekleştirilebiliyor, R tuşu olmayan modellerde ise start tuşuna 5 saniye kadar bir süre basılı tutularak resetleme işlemi yapılabiliyor. Daha sonra makine tekrar programlanıp çalıştırılıyor, makine düzgün çalışıyorsa problem çözülmüş oluyor fakat aynı hata tekrarlanırsa, mutlaka servis çağırmak gerekiyor.

Program Sonunda Makinede Su Kalma Problemi Nasıl çözülür?

Bulaşık yıkama makinesinin programı bitmesine rağmen, kapak açıldığında tabanında su birikintisi görülüyorsa; pis su hortumu kirlerden veya katlanmadan dolayı tıkanmış ve suyu boşaltamıyor olabilir veya süzgeçlerde de tıkanıklık olabilir, makinede bu durumda E:24 hata kodu görülür, bu durumda makinenin fişi prizden çekilerek hortum ve süzgeçler kontrol edilmeli, tıkanıklık temizlenerek giderilmelidir, eğer makinede E:25 hata kodu çıkıyorsa, atık su pompasının kapağı oturmamış veya program sonlanmamış olabilir, böyle bir durumda kapak yerine sıkıca oturtulur, programın sonu için ise makine resetlenir. Bütün bu işlemlerden sonra, arızanın devam etmesi durumunda ise, makine fişten çekilerek servis çağrılmalıdır.


Makinenin Su Almama Problemi Neden Olur?

Makine yeterli miktarda veya hiç su almıyorsa, su giriş paneli göstergesi yanar, bunun sebebi ise; su musluğunun kapalı durumda olması, su girişinde problem olması, su giriş hortumunun katlanmış olması ve su girişindeki süzgecin tıkalı olması olabilir. Bu durumda, servis çağrılmadan önce, fiş prizden çekilir, musluk açılır, hortum düzeltilir ve süzgeç temizlenerek makine tekrar çalıştırılır.

Bulaşıklarda Yemek Artıkları Kalması Nasıl Engellenir?

Bulaşıklarda yemek artıkları kalıyorsa, bunun sebepleri; bulaşık makinesinin düzgün yerleştirilmemesi veya çok fazla bulaşık konması, temizleme maddesinin az veya kalitesiz oluşu, uygun programın seçilmemiş olması, yıkama kollarının dönmesini engel olan malzemenin olması, yıkama kollarının tıkanması, süzgeçlerin yanlış takılması veya tıkanması, su boşaltma pompasının arızalanması veya kapağının açık kalması ve üst sepetin dengeli olarak doldurulmaması olabilir. Bu sorunların çoğu kullanıcılar tarafından halledilebilir.

Bulaşıkların Tam Kuru Olmamasının Nedenleri Nelerdir?

Program sonlandığında, bulaşıklar ıslak kalıyorsa sebepleri; cihaz kapağının erken açılması, az veya uygun olmayan parlatıcı kullanılması, kurutmasız program seçilmiş olması veya hepsi bir arada kullanılan deterjanın yetersizliği olabilir. Deterjan ve parlatıcı değiştiğinde genellikle bu sorun çözülmüş olur.Etiketler:

Yorum Yap