Önder BARUTCU

Web Geliştirme ve Danışmanlık

Siemens Bulaşık Makinesi Arıza Kodları


Siemens beyaz eşya üreticisi firma olarak uzun yıllardır üretim sektörü içerisinde yer alan ve kendisine bu konuda yeni teknolojiler ile birlikte hız kazandıran bir şirkettir. Firmanın üretmiş olduğu ürünlerin alımı ile birlikte belirli nedenlerden ötürü ortaya çıkabilecek olan arıza durumlarında kullanıcıların bu arızaları çözümleyebilmeleri mümkün olur.

Çamaşır makinesi çalışırken duruyor gibi arızaların çözümü için Siemens yetkili servisinden teknik elemanların çağırılması durumu söz konusu olurken, kimi sorunlar da kullanıcıların kendi atlatabildikleri sorunlar olarak yer alır.

Siemens Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

Siemens çamaşır makinesi kullanıcılarının karşılaşabileceği arıza durumları sonucunda belirli kodlar üzerinden makinenin çözümüne kavuşturulması mümkün olur. Arıza kodlarının içerisinde F01 arıza kodu kapağın yeteri kadar sıkıştırılmadığına, F02 arıza kodu kapalı musluk, su basıncı düşüklüğü ya da su besleme borusunda yer alan süzgecin tıkanıklığına, F03 arıza kodu drenaj sisteminde yer alan bir tıkanıklığa, F04 arıza kodu su sızıntısına işaret eder.


Siemens Bulaşık Makinesi Resetleme

Siemens markasının üretmiş olduğu bulaşık makinelerinden kullanan kişilerin ürünü kullanım sırasında her hangi bir arıza vermesi sonucu teknik servis çağırmadan önce yapılabilecek işlemler mevcuttur. Bu işlemlerden bir tanesi resetleme işlemi olmakla birlikte bulaşık makinesinin arıza vermesi durumunda reset atılması ile çözüme kavuşturulması sağlanabilir.

Siemens bulaşık makinelerinin vermiş olduğu bu teknolojik hizmet sayesinde kısa sürede soruna çözüm bulabilme durumu söz konusu olurken, teknik servisin çağırılmasına da gerek kalmaz. Siemens teknik servisinin vermiş olduğu hizmetlerin karşılığını alabilmek için makinenin resetlenme işleminden sonra aynı sorunu tekrar üretiyor olması gerekir. Resetleme işlemi Siemens bulaşık makinesinin üzerinde yer alan R tuşu ile birlikte yapılabilir.

Siemens Çamaşır Makinesi Arızaları

Siemens çamaşır makinesinin vermiş olduğu arızalar belirli kodlar üzerinden kullanıcıya uyarı verilmesini sağlarken aynı zamanda teknik servis için de sorunun kaynağının bilinerek eve gelinmesini sağlar. Çamaşır makinesinin verdiği arıza kodları üzerinden denetim yapılabilmesi durumu hem kullanıcı açısından hem de teknik servis tarafından mümkün olurken arıza kodlarının neye işaret ettiğine bakmak gerekir.Etiketler:

Yorum Yap